Recenze od Michala H.


S obytným autem jsme vyrazili úplně poprvé a po lehce nervózních začátcích jsme tomu brzy přišli na chuť. Obrovskou výhodou byla snadná změna plánů. Původní záměr být několik dní v Alpách a pak prohlédnout liduprázdné Benátky nám překazilo počasí, kdy v severovýchodní Itálii tři dny vytrvale pršelo. Takže rychlá porada nad mapou a předpovědí počasí a nakonec jedeme do Toskánska.

Tam byl příjemný objev bílá pláž u Rosignano Solvay, která opravdu připomínala Karibik, jen zhruba 1100 Km a 11 hodin jízdy
z Čech (s Californií se dá jet na dálnici klidně 130 Km/h…). Kempovali jsme poblíž Donoratica, můžeme doporučit kemp International camping Etruria. Vynechat jsme nemohli samozřejmě Pisu, ale nejvíc se nám líbila Siena.
Tam jsme ocenili, že Grand California je (i přes to, že je to „obytňák“) pořád dobře ovladatelné auto a troufli jsme si i do úzkých uliček a na podélné parkování. Vnitrozemím přes Perugii a okolo Lago Trasimeno jsme nakonec dojeli až na Gargano.

   

Zde můžeme jednoznačně doporučit kemp Camping Park Valle Olivo nedaleko Peschici. Klidné, jednoduše vybavené místo (žádný „resort“) uprostřed starého olivového háje a moc ochotný personál (který uměl jen italsky :)). Vyhráli jsme místo na auto pod terasovým svahem, kde rostly fíky, citrony a byl tam božský klid (který narušovaly jen naše děti). Poblíž byly další hezké pláže (na Garganu snad ani jiné nejsou) a taky vyhlášená restaurace Il Trabucco – vše pár minut pěšky z kempu. No a po několikadenním relaxu na Garganu už návrat zpět na sever. Rychlá večerní návštěva San Marina, nocleh poblíž Pesara v perfektně vybaveném Sosta Camper Il Rospo a domů. Stihli jsme toho spoustu a ani dětem nepřipadalo, že jsme ujeli tolik Km a strávili v autě tolik času.

Takže si to určitě zase někdy rádi zopakujeme.

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty