První cesta s Cali Ocean, směr Kaprun


Pokud hledáte blízké lyžování s kempem u kterého je hned zastávka skibusu je Kaprun ta správná destinace. Dostupnost z Prahy je 480 km přes české budějovice nebo 568 km přes Mnichov. My do Kaprunu volíme vždy cestu přes Mnichov jelikož líp utíká, je téměř celá po dálnici. Je fajn si udělat v Mnichově i zastávku na oběd nebo cestou před Mnichovem nákup v Ingoldstadt village outlet.

Kaprun je rakouské lyžařské středisko, kde můžete lyžovat i mimo sezónu jelikož se pyšní ledovcem, přes 3tis m vysokém kde je sníh od začátku podzimu až do května. Na konci městečka Kaprun je kemp s penzionem s názvem camping zur Mühle. Poloha je přímo na trase skibusu, který vás zaveze jak na ledovec tak na druhou stranu Kaprunu, kde je velké wellness spa centrum s termálními saunami a množstvím saun. Vybavení kempu je průměrné, ale najdete v něm vše co potřebujete. Výhodou je přilehlý penzion s restaurací, kde se najíte levněji než v centru městečka a vaří zde výborně. Mezi číšníky byl i jeden čech, který nám pomohl s výběrem jídel. Porce jsou zde veliké, takže pokud cestujete s menšími dětmi bohatě stačí jedno dospělé jídlo pro dvě děti, nebo pokud nemáte takový hlad tak se nají z jedné porce i dospělý s dítětem.

V zázemí kempu je samozřejmě sociální zařízení, přípojky na elektřinu, vodu, pračky a sušička, lyžárna. Ceny jsou zde přijatelné, v zimě nás jedna noc za dva dospělé s dítětem a připojením na elektřinu vyšla na necelých 30eur. Pěšky k nejbližšímu obchodu dojdete zhruba za 10-15min. Pokud vám nevadí, že do Kaprun je oblíbenou destinací a většinou zde potkáte mnoho čechů, můžeme jen doporučit.

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty