Nejčastější dotazy


Pokud jste ještě nikdy necestovali obytným vozem, nebo cestovali, ale nemáte zatím zkušenosti s vozy vw california, jistě vás napadají různé otázky. Abyste si ušetřili čas voláním, psaním emailů či googlením , sepsala jsem nejčastější dotazy:

Mám si půjčit velkou nebo malou californii?
Toť otázka. Hrozně záleží na tom kam hodláte s autem vyrazit a jak moc je pro vás důležité mít vlastní koupelnu s wc. Když jsme pořizovali californii ocean (ta menší) dost mě děsila představa, že nebudu mít právě tu koupelnu, především wc. Poprvé jsme s ní vyrazili rovnou na měsíc po Evropě a koupelna mi opravdu nechyběla. Kombinovali jsme spaní v kempech i na divoko a na to, že jsem byla z dříve zhýčkaná z X hvězdičkových hotelů, tak tohle mělo jiný rozměr. Kuchyňka s lednicí je dostatečná. Pokud pojedete ve dvouch lidech tak prostoru je spousta, pokud pojedete ve více musíte už více přemýšlet co kam dáte. Venkovní sprcha je super a v parných dnech opravdu osvěží. Velkou výhodou malé californie je její velikost osobního vozu. Hravě zajedete do centra historického města, kde se musíte motat v úzkých uličkách a stejně tak i do podzemních garáží nákupního centra (což ve 40°C je super si zaparkovat do podzemí). Jelikož má pohon na všechna 4 kola, hravě zvládnete zajet až na opuštěnou pláž nebo do lesa. Oproti tomu velká Grand california je jako malý pojízdný luxusní hotelový pokoj. Když mi manžel dal poprvé klíče a vyslal mě s ní na cestu tak jsem se úplně necítila jistá, nikdy jsem nic tak velikého neřídila. Byla jsem opravdu příjemně překvapená, protože tahle velká kráska je naprosto výborně ovladatelná. Díky parkovací kameře 360°a množství senzorů ji zvládne řídit a parkovat opravdu každý. Nicméně musíte počítat, že je vysoká 3m a pokud budete chtít kempovat nadivoko tak musíte trochu víc přemýšlet kam s ní budete chtít zajet….ale má o dost větší nádrž na vodu, koupelnu s wc a včetně lednice i mrazák, takže si můžete nakoupit i gellato a dovézt až domů 🙂 . A také je vybavena přídavnou klimatizací, takže můžete chladit i když neběží motor, ale pouze když jste napojení v kempu nebo na elektrocentrálu, kterou vám rádi zapůjčíme.

Kam si dám v autě kufry?
Kufry prosím neberte …ty budou akorát překážet. V obouch autech je dostatek úložných prostorů na všechny věci. Doporučuji si věci dát do sportovních tašek, popřípadě do přepravek a při předání vozu si své věci uložíte do skříněk. Ale věci i tak berte s rozmyslem. Tohle cestování mě naučilo jedno, a to, že člověk potřebuje opravdu věcí minimum.

 

          

Jak je to s elektřinou?
Oba vozy jsou vybaveny přípojkou na 230V a měničem. Pokud budete v kempu není problém se připojit abyste si mohli nabít například počítač, či si pustit kávovar. Popřípadě si můžete od nás zapůjčit elektrocentrálu. Mobilní telefon se nabíjí i bez připojení přes usb kabel do zapalovače. Veškerá světla v obytné části vozů fungují na baterii, která se dobíjí při jízdě.

Kde kempovat?
První možností jsou kempy. Výhodou je, že v kempech (spíše těch zahraničních) máte přichystané rovné místo na parkování, přípojku na elektro, vodu, sociální zařízení a často i restauraci či obchůdek s potravinami. Nevýhodou bývá v sezóně hlučnost a nedostatek soukromí….ale záleží jak kde.
Další možností jsou různé stellplatzy, které bývají vybaveny přípojkou na vodu, elektřinu a vypustí na odpadní nádrž.
V poslední době se velice rozmohlo kempování na divoko, ale zde pozor! Ne všude je dovoleno! Pokud pojedete do zahraničí je potřeba si zjistit kde můžete či nemůžete přespávat kde vás napadne. Některé státy mají určité oblasti kde se smí a určité oblasti kde se nesmí. Například na Korsice, která ke kempování nadivoko přímo vybízí, je kempování na divoko zakázáno pod vysokými pokutami. Ano spousta lidem je to jedno a prostě to risknou, ale upřímně bych to nedoporučovala. Pokud si nebude vědět rady, určitě vám s vaší cestou rádi pomůžeme.

 

                           

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty