Korsika….stojí za to vidět


Korsika je naše srdcová záležitost. Dlouho jsme zvažovali zda se tam vydat, moc se nám nechtělo absolvovat vcelku dlouhou cestu a hlavně cestu trajektem na ostrov. Ale nakonec jsme se na ní vydali, poprvé osobním autem s bydlením v bungalovech a podruhé již naší Californií Ocean. Je to ostrov, který nás naprosto učaroval svou divokou přírodou, nádhernými plážemi s průzračným mořem, historickými městečky a hornatým vnitrozemím.

       

Jak jsem zmínila cesta je to trochu delší. My jsme zvolili trajekt z Livorna v Itálii. Kousek před Livornem je dokonce šikmá věž Pise, určitě stojí za krátkou zastávku aspoň na kávu. Trajekty jezdí z Livorna do města Bastia. Je možnost se nalodit na trajekt i z Francie z Nice. Z Livorna je několik přepravních společností, cena je plus mínus stejná, my jsme řešili hlavně čas výjezdu trajektu. Zvolili jsme první ranní spoj od společnosti https://www.corsica-ferries.co.uk s tím, že jsem v Livornu nocovali v kempu http://www.campingmareesole.it , kemp je hodně blízko přístavu a to pro nás bylo rozhodující. Při zakoupení lístku na trajekt je možnost si koupit i místenku k sezení. Nám se stalo, že jednou byl trajekt opravdu plný a pokud bychom neměli místenku tak bychom si mohli sednou akorát tak v restauraci. Ale na druhou stranu jednou byl trajekt zase poloprázdný, takže je to na zvážení.

Při vylodění v Bastii jsme se vydali na severozápad ostrova s tím že ho celý objedeme a zastavíme se i ve vnitrozemí. Cestovali jsme v červenci a hodně nás překvapil rozdíl mezi západním a východním pobřežím. Západ ostrova je o něco prostší a více klidný nežli východní. Na obou pobřežích je hodně kempů, ale na východě jsou opravdu „mega“ kempy s dlouhými plážemi, diskotékami, obchody a zábavou. Nám osobně více seděl západ právě tím klidem a prostotou. Korsika je ostrov mnoha tváří a turistických možností, určitě je to vhodná destinace pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Stojí za to zde vyzkoušet canyoning , my jsem byli zde https://corse-aventure.com/fr/activite/canyoning-en-corse/ajaccio-2/canyoning-ajaccio-la-richiusa-lincontournable-a-partir-de-9-ans i s naším tehdy 9-ti letým synem a bylo to skvělé dobrodružství a nezapomenutelný zážitek.

       
Na co, ale musím upozornit je, že na Korsice není dovoleno kempování na divoko. Důvodem je, že si zakládají na své krásné a divoké přírodě a investují do ní každoročně nemalé částky. Osobně si myslím, že je fajn toto nařízení respektovat. Jinak vás může čekat pokuta v řádu několikaset euro.

Míst je zde k vidění opravdu nespočet, zde je jen krátký výčet míst která se nám líbila a kempů kde jsme nocovali:

 

 

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty