Itálie Dolomity


Na toto místo jsme narazili v jednom youtubovém videu. Pokud cestujete do Itálie určitě stojí za to navštívit a strávit zde noc. Vzdálenost od Prahy je cca 720km. Je to místo vysoko v horách v cca 3tis metrech, kde se tyčí tříčlenná skupina skalních štítů. Abyste se dostali až do nejvyššího bodu vyhlídky je potřeba zaplatit poplatek za vstup do chráněné krajinné oblasti 30eur. Peníze za to opravdu stojí, pro nás to byl jeden z nejkrásnějších zážítků z cestování.

Nahoru vede dost klikatá cesta asi jako všude vysoko v horách. Přímo u dreizinnenhütte jsou parkoviště pro obytné vozy, kde můžete zakempovat zdarma a přespat. Byli jsme zde začátkem července a aut zde bylo vcelku dost, těch co zůstavali přes noc o něco méně. Výhledy jsou zde naprosto ohromující a noc pokud si počkáte až padne úplná tma tak za tmy je výhled na oblohu dechberoucí. Nevím zda jsme měli štěstí, ale v noci byla vidět i mléčná dráha a tolik hvězd jsem v životě neviděla. Když jsem se v noci vzbudila a podívala se ven doslova mi spadla brada.

V penzionu dreizinnenhütte je i restaurace, tu jsme nezkoušeli ale alespoň jsme si zde koupili pití. Jsou zde i veřejné toalety. I když nás tu bylo vícero obytných vozů soukromí bylo dost, každý si zaparkoval tak abychom si vzájemně nevadili. Určitě si udělejte i bosou procházku, protože travnatý porost v 3tis metrech je naboso zážitek. Tráva je zde o hodně drsnější a pichlavější, protékají jí čůrky ledové vody a květiny které zde kvetou v údolí neuvidíte. Všimli jsme si, že hodně lidí tudy chodí na horské tůry, my jsme tolik času neměli, ale určitě se sem opět vrátíme.

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty