Francie, Lacanau – atlantický oceán


Jeden z našich cílů při cestování Evropou bylo vidět oceán. Vygooglila jsem si jednu z nejkrásnějších pláží což je oblast Lacanau. Tato oblast je velmi turistická, což jsme zjistili až po příjezdu, kdy bylo dost těžké na tři noci sehnat kemp. Kemp přímo u pláže v Lacanau je dost velká masovka, při příjezdu k němu nám ani nevadilo, že místo není, protože to bylo auto na autě a totální rámus. Nakonec jsme našli místo v kempu de la dune bleue v Caracans. Kemp se nachází stranou od ruchu, ačkoliv byl rovněž téměř obsazený byl v něm dostatek klidu a hlavně stín.

Kempování pro obytná auta se nacházelo stranou od hlavního kempu, místa na kempování jsou zde dostatečně prostorná, sociální zařízení čísté. Jediné co bylo mínusem byla kvalita pitné vody, byla cítit splaškami takže jsme ji nepili ani netankovali do auta. Naštěstí jsme měli zásoby sebou. Nevýhodou kempu je vzdálenost od pláží, na tu je potřeba dojet buď autem nebo si zde můžete zapůjčit kola a udělat si hezký výlet, na kole jsme jeli zhruba 30min k plážím. Pláže v této oblasti jsou opravdu výjimečné, už jenom samotný příchod k nim je naprosto ohromující, široká písečná pláž která se táhne do nedohledna, oceán na kterém je mnoho surfařů je jak pohled z nějakého amerického filmu. Určitě si nezapomeňte vzít na pláž slunečník nebo plážový stan, protože kombinace větru a ostrého slunce je ideální se krásně spálit aniž byste něco cítili a určitě si přibalte svačinu, jelikož na pláži není žádný bar ani restaurace.

Pokud netrváte na moři můžete zajít k velkému jezeru, které je v docházkové vzdálenosti 10min. U jezera je množství vyžítí jako je wakeboarding, plážový volejbal a mnoho dalších aktivit, rovněž velká restaurace. Obchod je od cestou mezi jezerem a kempem, nakoupíte v něm vše co potřebujete. Atlantický oceán je směrem z čech opravdu daleko, ale za návštěvu stojí, je to úplně něco jiného než u středozemního moře a oceán po celé délce západní Francie nabízí mnoho pestrých zážitků, oceán je v každé oblasti úplně jiný. Krajina , jídlo a zvyky má každý region Francie naprosto osobitý.

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty