Cestování obytným vozem mimo hlavní sezónu


Prázdniny již dávno skončili, do dalších je stále daleko a vy pokukujete po možnostech jak si užít dovolenou i mimo letní měsíce? Obytný vůz je ideální volbou nejen v červenci a srpnu k moři, ale nabízí mnoho zážitků z cest po celý rok. Sami to víme, protože my vyrážíme především mimo parné letní měsíce. A pokud stejně jako my nejste fandy přeplněných destinací a velkého množství turistů tak vám cestování obytným vozem mimo hlavní sezónu nabízí hned několik výhod.

  • Menší množství turistů na cestách a v kempech – k tomu asi není co dodat….ať už se jedná o pláže v září, Budapešť v říjnu či Slovinsko v Březnu, nesetkáte se nikde s tolika lidmi jako v měsíce hlavních letních prázdnin. Samozřejmě pokud vynecháte lyžování mezi Vánoci a Silvestrem. Ale i lyže můžou být skvělé v týdnech před Vánočním shonem.
  • Nižší ceny pronájmů obytných vozů – cenově nejvýhodnějšími bývají všeobecně měsíce  říjen až květen. Konkrétně u nás v půjčovně Grandobytnevovozy ušetříte na pronájmu nového vozu VW Grand California či VW California  30% oproti červenci a srpnu.
  • Lepší dostupnost kempů a parkovacích míst – ať už se to týká nižší ceny stejně jako u pronájmu obytného vozu kde se u mnoho kempů dostanete i na třetinu ceny oproti letním měsícům tak i menší obsazenost a tím pádem lepší možnost si vybrat to ideální místo na kempování, například v první řadě u pláže.
  • Příjemnější počasí pro některé aktivity – jestli jste sportovně zaměření či milujete turistiku, jsou měsíce kdy nepraží slunce vší silou pro vaše cesty ideální.
  • Možnost užít si klidnější dovolenou – tak tento bod je absolutně bez debat. Dovolená bez řvoucích davů, tlačenic, mačkanic, front atd je za  mě značka ideál.

 

Zde jsme pro vás vybrali několik tipů na místa kam se vydat obytným vozem mimo hlavní sezónu

 

Toskánsko, Itálie – pro milovníky umění, vína a italské kuchyně

1. Kemp Viareggio – ideální pro návštěvu slavných toskánských měst a pláží. Nedaleko se nachází známá šikmá věz v Pise.

2. Agricamping Romita – umístěný nedaleko Florencie v srdci vinic,  nabízí autentickou toskánskou zkušenost.

 

Normandie, Francie – historická místa a úchvatná pobřeží

1. Camping La Capricieuse – luxusní kemp který se nachází blízko památníků D-Day a písečných pláží.

2. Camping Saint-Michel – umístěný poblíž Mont Saint-Michel pro snadný přístup k tomuto historickému místu.

Bavorský les, Německo – nádherná příroda a pěší turistika

1. Anderswo camp – nachází se nedaleko hranic u vstupu do Bavorského lesa, úžasné klidné místo pro toulky přírodou.

2. Camping Arterhof – nabízí wellness zařízení a je obklopen krásnou přírodou.

 

 

Jak se připravit na cestu obytným vozem mimo sezónu

  • Plánování trasy a rezervace kempů – ať už v hlavní či vedlejší sezóně je lepší se na cestu alespoň trochu připravit. Mimo sezónu vás mohou překvapit zavřené kempy či nepřízeň počasí
  • Kontrola technického stavu obytného vozu – tento bod vám u našich vozů ať už Grand California či menších California Ocean odpadá. Vozy vám nachystáme i na cestování mimo sezónu, včetně nemrznoucí směsi, řetězů či zimních pneu. O kempování v chladném počasí vás řádně poučíme a upozorníme na které věci si dát pozor.
  • Balení vhodného oblečení a potřeb pro proměnlivé počasí – celodenní pobyt venku a v autě je trochu něco jiného. Změny počasí pocítíte rychleji a i když jsou naše vozy vybaveny nezávislým topením je dobré si přibalit na vaše výlety několik vrstev funkčního oblečení, popřípadě termo prádlo, rukavice, čepici a nepromokavou bundu a obuv.
  • Příprava na možné chladnější večery a noci – pokud si chcete vychutnat večery v křesílku (kterými jsou všechny naše vozy vybaveny) pod širým nebem, nezapomeňte si přibalit pár dek na víc do kterých se můžete zachumlat.
  • Informace o lokálních pravidlech a omezeních pro obytné vozy – tento bod doporučujeme nepodcenit. Bohužel díky nezodpovědným kempařům se pravidla kempování zpřísňují. Koukejte po cedulích a pokud si nejste jistí, zda můžete někde stát přes noc tak se zeptejte místních. Není nad ohleduplnost a zodpovědnost jak k přírodě tak k ostatním lidem.

Nechcete trávit spousta času vymýšlením míst kde kempovat, co navštívit, kam zajít na jídlo? Obraťte se na nás, rádi vám poradíme nebo vám za menší poplatek naplánujeme celou vaši cestu od A až do Z.

 

VAŠE ZÁŽITKY / BLOG / AKTUALITY

Kontakty